Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
East Division - Mamgain Shield
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
30 Apr 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   def   Doncaster Gruyere Recreation Reserve Final result entered and confirmed
30 Apr 22 12:00PM Deepdene Uniting   def   Wantirna South Donvale Reserve (Oval #2) Final result entered, no confirmation
30 Apr 22 12:00PM Eastfield   def   Chirnside Park GOLD Croydon Primary School Final result entered, no confirmation
30 Apr 22 12:00PM St Andrews CC   def by   Launching Place United Llewellyn Park Reserve (#1) Final result entered and confirmed
30 Apr 22 12:00PM Wandin   def   Templestowe Wandin East Recreation Reserve Final result entered and confirmed
Round 2
7 May 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   def by   St Andrews CC Gruyere Recreation Reserve Final result entered and confirmed
7 May 22 12:00PM Doncaster   def   Wandin Donvale Reserve (Oval #2) Final result entered, no confirmation
7 May 22 12:00PM Launching Place United   drew   Chirnside Park BLACK Wickhams Road Reserve Final result entered and confirmed
7 May 22 12:00PM Templestowe   def by   Deepdene Uniting Croydon Primary School Final result entered, no confirmation
7 May 22 12:00PM Wantirna South   def by   Eastfield Fairhills Secondary College Final result entered, no confirmation
Round 3
21 May 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   v   St Andrews CC Gruyere Recreation Reserve  
21 May 22 12:00PM Doncaster   v   Launching Place United Donvale Reserve (Oval #2)  
21 May 22 12:00PM Eastfield   v   Deepdene Uniting Croydon Primary School  
21 May 22 12:00PM Templestowe   v   Chirnside Park GOLD Vermont Secondary College  
21 May 22 12:00PM Wandin   v   Wantirna South Sheep Station Creek Reserve  
Round 4
28 May 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   v   Chirnside Park BLACK Gruyere Recreation Reserve  
28 May 22 12:00PM Deepdene Uniting   v   Wandin Donvale Reserve (Oval #2)  
28 May 22 12:00PM Launching Place United   v   Templestowe Wickhams Road Reserve  
28 May 22 12:00PM St Andrews CC   v   Eastfield Llewellyn Park Reserve (#1)  
28 May 22 12:00PM Wantirna South   v   Doncaster Fairhills Secondary College  
Round 5
4 Jun 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   v   Wandin Gruyere Recreation Reserve  
4 Jun 22 12:00PM Doncaster   v   Templestowe Donvale Reserve (Oval #2)  
4 Jun 22 12:00PM Launching Place United   v   Eastfield Wickhams Road Reserve  
4 Jun 22 12:00PM St Andrews CC   v   Deepdene Uniting Llewellyn Park Reserve (#1)  
4 Jun 22 12:00PM Wantirna South   v   Chirnside Park GOLD Fairhills Secondary College  
Round 6
18 Jun 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   v   Launching Place United Gruyere Recreation Reserve  
18 Jun 22 12:00PM Deepdene Uniting   v   Doncaster Donvale Reserve (Oval #2)  
18 Jun 22 12:00PM Eastfield   v   Chirnside Park BLACK Croydon Primary School  
18 Jun 22 12:00PM Templestowe   v   Wantirna South Vermont Secondary College  
18 Jun 22 12:00PM Wandin   v   St Andrews CC Sheep Station Creek Reserve  
Round 7
2 Jul 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   v   Wantirna South Gruyere Recreation Reserve  
2 Jul 22 12:00PM Deepdene Uniting   v   Chirnside Park GOLD Donvale Reserve (Oval #2)  
2 Jul 22 12:00PM Eastfield   v   Templestowe Croydon Primary School  
2 Jul 22 12:00PM St Andrews CC   v   Doncaster Llewellyn Park Reserve (#1)  
2 Jul 22 12:00PM Wandin   v   Launching Place United Sheep Station Creek Reserve  
Round 8
16 Jul 22 12:00PM Templestowe   v   Chirnside Park BLACK Vermont Secondary College  
16 Jul 22 12:00PM Launching Place United   v   Deepdene Uniting Wickhams Road Reserve  
16 Jul 22 12:00PM Doncaster   v   Eastfield Donvale Reserve (Oval #2)  
16 Jul 22 12:00PM Wantirna South   v   St Andrews CC Fairhills Secondary College  
16 Jul 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   v   Wandin Gruyere Recreation Reserve  
Round 9
30 Jul 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   v   Deepdene Uniting Gruyere Recreation Reserve  
30 Jul 22 12:00PM Doncaster   v   Chirnside Park GOLD Donvale Reserve (Oval #2)  
30 Jul 22 12:00PM Wantirna South   v   Launching Place United Fairhills Secondary College  
30 Jul 22 12:00PM St Andrews CC   v   Templestowe Llewellyn Park Reserve (#1)  
30 Jul 22 12:00PM Wandin   v   Eastfield Sheep Station Creek Reserve  
SEMI FINALS
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
FINAL
20 Aug 22 12:00PM, 27 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  

Draw Notes:
East Division - Mamgain Shield
Fixture Last updated: 4 May 22 1:22PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

News

Events

Team App

Facebook

Milestone Watch