Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Ringwood District Cricket Association Inc. - Stuart Newey Plate
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Mount Evelyn 1st XIvChirnside Park 1st XI
Umpires: Umpire1: Laurie Keogh  Umpire2: Ian McCallum  
Scorers:  Not specified
Witherdin, Chad
Van Egmond, Tarran
Jones, Kane (c)
Williams, Trevor
Laurie-Sanders, Stephen
Hancock, Troy (+)
Fraser, Darcy
JONES, BRAD
JONES, LUKE
FRASER, DANIEL
Miutescu, Paul
 
Gromadovski, Glenn (c)
Clarke, Rob
Gromadovski, Ryan
Niroshan, Jeewantha
Cameron, Cayden B
Harsha, Thilanka
Paterson, Thomas W
Fernando, Navodh S (+)
Berman, Dulan C
Perera, Dasun
Suraweera, Sahan
 
Team Manager:  Kuklycz, Adam N
Scorer:  Kuklycz, Adam N
Ringwood District Cricket Association Inc. - A Grade (Ian Spencer Shield)
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Chirnside Park 2nd XIvWantirna South 3rd XI
Venue: Kimberley Reserve (#2 Oval)Match ID: 3243960
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Skene, Darcy
Tranter, Mitch
Corris, Aaron
Malbon, Brad
McFarlane, Nathan
Lehmann, Jesse
Pennington, Bradley D
Williams, Jay
McFarlane, Jackson
Schilling, Koby J (+)
Luckhurst, Scott T (c)
Hill, Mitchell
 
Coach:  Clarke, Rob
 
Ballard, Henry
McKay, Ian
Whitty, Peter (c)
McKenzie, Stephen
Smith, Mason
Johnstone, James M (+)
Ballard, Marcus
Patnaikuni, Jay
Templeton, Zach
Gawne, Michael
Chandra, Kunaal
Harrington, Stephen
 
Coach:  Smith, Cameron K
Ringwood District Cricket Association Inc. - E Grade (Neil Tull Shield)
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Warrandyte 4th XIvChirnside Park 3rd XI
Venue: Warrandyte High SchoolMatch ID: 3262125
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Ison, Shaun
Aitken, Jarrah J
Bansal, Rohan
Heffernan, Tom
Trayford, Kadyn (+)
Prangley, John
Malley, David
Appleby, Kyle
Lawson, Adam
Lawson, Calum
Lockie, Stephen
 
Coach:  Handley, Scott
 
Green, Steve (c)
Gromadovski, Brant
Hollins, Jack
James, Mitchell (+)
Campbell, Stewart
Bennett, Mark
McDonnell, Seth
Brown, Liam D
Collins, Barry
Barrett, Glen
Roth, Braden J
Merrett, Adam
 
Coach:  Clarke, Rob
Ringwood District Cricket Association Inc. - I Grade (Timothy Court Shield)
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Chirnside Park 4th XIvMooroolbark 4th XI
Venue: Lilydale Heights College ()Match ID: 3262918
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Summers, Trent
Grimley, Philip
Cameron, Darren
Murray, Josh
Dent, Dylan
Basford, Paul (c) (+)
Basford, James
Cove, Scott
Adapa, Prakash
Leatham, Leigh
Coburn, Nicholas A
Freegard, Lucas
Hughes, Leigh
 
Coach:  Clarke, Rob
 
McDonald, Andrew
Matthews, Jeffrey
Donovan, Shane
Taylor, Ronald
Danisch, Jack
Meilak, Kye
McGuire, Connor (+)
Osborn, Ryan
King, Matthew
Faiz, Salman
McGuire, John (c)
Osborn, Shane
Ringwood District Cricket Association Inc. - J Grade (Tony Gawne Shield)
Round 2 - Sat 19 Oct 2019 (1:00PM), Sat 26 Oct 2019 (1:00PM)
Chirnside Park 5th XIvWonga Park 7th XI
Venue: Brice Avenue ReserveMatch ID: 3262986
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
David, Christopher (+)
Carusi, Michael
Singh-Sawyers, Joshua
Halion, Jack
Carpenter, Will S
Wyngaard, Glenn (c)
Walker, Tyson B
Tresidder, Zeke N
Driver, David
Halion, William
Caminiti, Mark
Schilling, Peter
 
Coach:  Clarke, Rob
 
Larder, Michael (c)
Berg, Dylan
George, Tim D (+)
Glassborow, Joel
Paynter, Michael
Rollo, Paul
Parker, Scott
Flewker-Barker, Gary
Stone, Sean
Atkinson, Adam
Berg, Darryl
Glassborow, Mark
Stone, Jarred J
CV Women’s Community Cricket - East Twenty20
Round 4 - Sun 20 Oct 2019 (1:00PM)
BelgravedefChirnside Park
Venue: Belgrave Recreation ReserveMatch ID: 3229799
Umpires: Umpire1: Glenn Plymin  
Scorers:  Not specified
Martin, Krissy
Weston, Madeleine
Carroll, Ashley S
Connolly, Serenity (c)
Lever, Cara
Pleydell, Yvonne (+)
********
Woodham, Rachael (sub)
Baboucek, Nicole
Lamba, Ishleen
Davey, Melissa
Handyside, Lisa
********
 
Coach:  Connolly, Sean
Team Manager:  Skinner, Matt
 
Ruddick, Sophie
Ruddick, Melinda (+)
Baker, Lisa
Price, Michelle
Tagliaferro, Tammy (c)
Harding, Vanessa
Weerarathna, Hiranthi
Sandamali, Vindya
Kukkar, Rajni
Cooke, Liz
Millott, Danielle
 
Coach:  Malbon, Brad
Box Hill Reporter District Cricket Association - Under 18 - Friday Night
Round 2 - Fri 18 Oct 2019 (5:00PM), Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Chirnside ParkvPark Orchards
Umpires: Umpire1: Bruce Porter  
Scorers:  Not specified
Grimley, Philip
Stewart, Matthew
Dent, Dylan
Dobson, Ethan
Harvey, Braden I
Brown, Liam D
Schilling, Koby J (+)
Paterson, Thomas W
Roth, Braden J (c)
Paisley, Nathan
Carpenter, Will S
 
Coach:  Corris, Aaron
 
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Under 14-2 (Alan L. Reidy Shield)
Round 3 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Chirnside ParkvBlackburn
Venue: Lilydale Heights College ()Match ID: 3234738
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Collins, Thomas
Carpenter, Will S (+)
Joyce, Ryder W (c)
Johnson, Reuben
Holliday, Kaiden A
Halion, Jack
Luckhurst, Ryan T
Newsome, Jeremy
Barrett, Zachary
Holliday, Ethan J
Fernando, Nathan
 
Coach:  Luckhurst, Scott T
 
Eggleston, Chris (c)
Brophy, Connor
Watkins, Nicholas
Barrett, Jack
Saunders, Mitchell
Sneddon, Alistair
Phillips, William
Saunders, Clinton
Singh, Armaan (+)
Jones, Ned (+)
Pittendrigh, Henry
Gunatilake, Sanuka L
 
Coach:  Brophy, Sean
Team Manager:  Barrett, Tony
Ringwood District Cricket Association Inc. - Under 14-5
Round 3 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
Norwood (2)vChirnside Park (2)
Venue: Mullum Reserve (Oval 2)Match ID: 3252741
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Riley, Xavier
Kelly, Joshua
Burgess, Patrick
Hunter, Benjamin (c)
Brown, Aden
Joyce, Jack
Veenman, Nicolas (+)
Holmes, Keller
Knight, Noah
Dhekane, Ronen
Crawley, Thomas
Rule, Blake
 
Coach:  Kelly, Hayden
Team Manager:  Riley, Matthew S
 
Wyngaard, Rhys (+)
Cobelas, Jayden
Cobelas, Daniel
Cobelas, Luke (c)
Ward, Oliver G
Green, Lochie
Green, Ryan
Bennett, Jeremy
Brown, Joshua
Casey, Troy
 
Coach:  Green, Steve
Ringwood District Cricket Association Inc. - Under 14 -6
Round 3 - Sat 19 Oct 2019 (8:30AM), Sat 26 Oct 2019 (8:30AM)
North Ringwood/EastfieldvChirnside Park (3)
Venue: Benson Oval (Eastfield Park)Match ID: 3255143
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Under 12-2 (Roy Baldwin Shield)
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM), Fri 1 Nov 2019 (5:00PM)
KilsythvChirnside Park
Venue: Pinks Reserve (Alan Smith Oval)Match ID: 3275839
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Under 12-6
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Chirnside Park (2)vTempleton (2)
Venue: Kiloran Park (Oval 2 - North)Match ID: 3324022
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Mini Bash 3
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Chirnside Park 3vChirnside Park 1
Venue: Kimberley Reserve (#2 Oval)Match ID: 3328111
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Mini Bash 3
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Warranwood TigervChirnside Park 2
Venue: Griff Hunt ReserveMatch ID: 3328110
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Mini Bash 3
Round 3 - Fri 25 Oct 2019 (5:00PM)
Chirnside Park 3vChirnside Park 1
Venue: Kimberley Reserve (#2 Oval)Match ID: 3328111
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Ringwood District Cricket Association Inc. - Stars Girls Cricket League -U/12
Round 1 - Sun 20 Oct 2019 (9:00AM)
St Andrews PinkdefChirnside Park
Venue: J.W Manson Reserve (East Oval)Match ID: 3342757
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Agenbag, Kate
Arul, Tanya
Brandon, Reese
Hale, Gabrielle
Ng, Ashlea
Semmens, Esther G
Seth, Ananya
 
Coach:  George, Justin
 
Peshavariya, Mili
Gerrey, Tiarna
Miles, Alex
Ross, Monique
Casey, Alysha
Peshavariya, Isha
 
Coach:  Carpenter, Lyle

News

Events